Znajdź nas na:

Wybierz język:

Aktualności

Życzenia z okazji Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2024

Niech te święta pozwolą Wam odpocząć i nabrać sił na cały nadchodzący rok.

Dużo zdrowia, radości i rodzinnego ciepła, a także szampańskiej zabawy sylwestrowej.

NOWOŚĆ – Tropokolagen w ginekologii estetycznej

Około 40% całego kolagenu organizmu człowieka znajduje się w skórze, gdzie stanowi on blisko 70% masy wszystkich białek. Kolagen stanowi strukturalną podstawę budowy skóry właściwej. Z czasem włókna kolagenowe ulegają biodegradacji.  Przesunięcie równowagi pomiędzy procesem biosyntezy i biodegradacji związane z wiekiem, działaniem promieniowania UV, czy wolnych rodników, przekłada się na zaburzenia w funkcjonowaniu skóry, a także powstawanie widocznych oznak starzenia wewnątrz — i zewnątrzpochodnego  skóry. 

 

Zastosowanie iniekcji z tropokolagenu daje możliwość przesunięcia równowagi pomiędzy procesem biodegradacji a odtwarzaniem biorusztowania, na korzyść tego ostatniego, przyczyniając się do spowolnienia procesów starzenia i odzyskania prawidłowej struktury skóry i tkanki podskórnej.

 

Schemat działania tropokolagenu:

  1. Naprawa i wzmocnienie biorusztowania
  2. Biostymulacja procesu neosyntezy kolagenu

Żegnamy dr n.med. Wiktora Kępe – specjalistę urologii estetycznej No Age Clinic

Z wielkim żalem informujemy, że odszedł dr n. med. Wiktor Kępa – specjalista urologii.

Niespodziewana, przedwczesna śmierć zabrała człowieka, za którym będziemy tęsknić my — jego współpracownicy w Multi Clinic, ale także całe rzesze pacjentów, ludzi ze środowiska medycznego, przyjaciół, rodzina.

Wiktor Kępa był lekarzem z powołania, oddanym pacjentom. Był specjalistą w dziedzinie urologii, z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Jego praca była pełna pasji i zaangażowania. Doceniali to pacjenci, którzy tłumnie szukali u niego pomocy. Nigdy nikomu jej nie odmówił.

Mieliśmy zaszczyt go poznać i 8 lat razem pracować. Był dla nas nie tylko kolegą, ale też przyjacielem. Jego serdeczność i poczucie humoru zawsze sprawiały, że praca z nim była przyjemnością.

Będzie nam go bardzo brakowało.

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim doktora Wiktora Kępy.

Wspominamy go z żalem i łzami w oczach, ale też z wielką wdzięcznością za to, że był częścią naszego życia.

Żegnaj, Doktorze.

Karolina Szabert-Kwarciak
Prezes Zarządu

Krystian Kwarciak
Wiceprezes Zarządu

wraz z całym zespołem No Age Clinic

W jaki sposób ginekologia estetyczna może pomóc w zaburzeniach poporodowych?

W jaki sposób ginekologia estetyczna może pomóc w zaburzeniach poporodowych?

W jaki sposób ginekologia estetyczna może pomóc w zaburzeniach poporodowych? – to tytuł webinaru online, który odbył się 5 kwietnia, w ramach warsztatów „Świadoma Mama”. Jednym z partnerów wydarzenia była No Age Clinic.

Dr n. med. Robert Bartkowiak – specjalista ginekolog, zajmujący się w ramach swojej praktyki również ginekologią estetyczną na spotkaniu z uczestniczkami webinaru mówił m.in. o występujących bardzo często po porodzie: zaburzeniach satysfakcji seksualnej, problemie wysiłkowego nietrzymania moczu, czy poporodowych uszkodzeniach pochwy.

 

Poniżej zamieszczamy pełen zapis z tego spotkania. Tematyka jest niezwykle ciekawa i dosyć rzadko poruszana – dlatego zachęcamy do zapoznania się z nagraniem. Polecamy.

 

Pod nagraniem umieściliśmy także odpowiedzi na pytania uczestniczek biorących udział w webinarze, na które Doktor Bartkowiak z uwagi na ramy czasowe nie zdążył odpowiedzieć bezpośrednio na spotkaniu.

 

Tym, Paniom które były z nami – raz jeszcze dziękujemy za wspólną obecność i przypominamy, że wraz z newsletterem otrzymałyście voucher rabatowy na zabiegi, o których mówił Doktor Bartkowiak podczas wspólnego spotkania. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

Odpowiedzi na pytania uczestniczek webinaru „Świadoma Mama” z dnia 05.04.2022 r.
Pytania do wykładu dr n. med. Roberta Bartkowiaka pt. „W jaki sposób ginekologia estetyczna może pomóc

w zaburzeniach poporodowych”

Wiktoria: Czy jeśli podczas większego wysiłku odczuwamy właśnie takie nietrzymanie moczu, to trzeba udać się do specjalisty?
dr n. med. Robert Bartkowiak: Jeżeli taki stan nie ustępuje w okresie do dwóch miesięcy po porodzie i nie widać też tendencji do jego ustępowania, to wtedy najlepiej zgłosić się do lekarza specjalisty.

 

Wiktoria: Czy jeśli po połogu powróci od razu miesiączka to prawidłowy proces?
dr n. med. Robert Bartkowiak: Tak, jest to zupełnie prawidłowe. Rzadko się tak dzieje, ale zdarzają się pacjentki, które w połogu, już po czterech-pięciu tygodniach dostają okres. Jeśli potem następuje normalny, regularny cykl miesiączkowy, to nie jest to nic niepokojącego. Trzeba pamiętać w takiej sytuacji o rozważeniu
zastosowania antykoncepcji.

 

Wiktoria: U mnie pojawił się właśnie problem z tym, że podczas skakania, dłuższego spaceru lub kichnięcia jest czasem sytuacja kryzysowa. Czy można jakoś temu zaradzić?
dr n. med. Robert Bartkowiak: Jeśli problem, o którym Pani pisze trwa dłużej niż dwa miesiące i nie widać tendencji do jego zmniejszania się, najlepiej udać się do lekarza specjalisty.

 

Wiktoria: Czy można taki zabieg wykonać u pacjentki z małopłytkowością?
dr n. med. Robert Bartkowiak: Można, nie ma żadnych przeciwskazań.

 

Kasia: Czy istnieją jakieś ćwiczenia, aby wzmocnić mięśnie?
dr n. med. Robert Bartkowiak: Tak, są to są ćwiczenia mięśni kegla. W ostatnim czasie dosyć dynamicznie rozwija się obszar rehabilitacji poporodowej. Jest coraz więcej takich miejsc, gdzie kobiety po porodzie mogę uzyskać fachową pomoc rehabilitacyjną. Na pobudzenie tej grupy mięśni stosuje się również metodę radiofrekwencyjną.

 

Jola: Czy te zabiegi są refundowane?
dr n. med. Robert Bartkowiak: Nie, na chwilę obecną zabiegi, o których mówiłem podczas spotkania nie są procedurą objętą refundacją przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Iza: Czy krocza zawsze są nacinane lub pękają?
dr n. med. Robert Bartkowiak: Nie zawsze krocze jest nacinane. Często, kiedy tego rodzaju nacięcie nie zostaje zastosowane w rezultacie niewielkie pęknięcia mogą wystąpić. Jednak są wskazania, kiedy procedurę nacięcia krocza należy zastosować. I najczęściej dzieje się tak w przypadku tzw. „wysokiego krocza”, czyli bardzo napiętej
tkanki krocza (indywidualna cecha budowy kobiety), lub przy wysokiej masie urodzinowej czy wielkości dziecka. Decyzję o zastosowaniu procedury podejmuje w porozumieniu z pacjentką lekarz prowadzący poród.

 

Jola: Czy możną je wykonywać w trakcie karmienia piersią?
dr n. med. Robert Bartkowiak: Można, nie ma ku temu żadnych przeciwskazań.

 

Monika: Czy przy nietrzymaniu moczu zawsze potrzebny jest zabieg?
dr n. med. Robert Bartkowiak: Nie zawsze. Wskazanie jest wtedy, jeśli dolegliwość utrzymuje się przez okres dwóch miesięcy od porodu. Ale nie zawsze wskazana jest metoda laserowa o której wspominałem na spotkaniu. Istnieje też forma nietrzymania moczu w tzw. trypie parć naglących i w tym przypadku laseroterapia nie znajduje zastosowania. Realizowana jest wtedy terapia farmakologiczna.

 

Halina: 3 lata po porodzie ciągle można coś zdziałać?
dr n. med. Robert Bartkowiak: Z całą pewnością. Upływ czasu nie jest czynnikiem, który powoduje że z problemem nie można nic zrobić.
Pacjentki zgłaszają się do mnie w różnym czasie, najczęściej udaje mi się im pomóc i osiągnąć zadowalający rezultat zabiegowy.

 

Ewelina: Czy nietrzymanie moczu podczas aktywności sportowej warto skonsultować?
dr n. med. Robert Bartkowiak: Tak, dlatego że to jest to typ nietrzymania moczu, który ze znakomitymi efektami można wyeliminować przy zastosowaniu laseroterapii.

 

Anetta: Co z bólem blizny po nacięciu krocza? Czy najlepiej udać się najpierw do fizjoterapeuty urologinegologicznej czy do ginekologa medycyny estetycznej?
dr n. med. Robert Bartkowiak: Przy tego rodzaju dolegliwościach bólowych warto spróbować rehabilitacji. Ale z mojej dotychczasowej praktyki najlepszym rozwiązaniem jest jednak niewielka korekta chirurgiczna tej blizny lub wykonanie zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego – to bardzo pomaga.

 

Ewelina: Czy warto wstrzymać się z zabiegiem jeśli planujemy jeszcze ciążę?
dr n. med. Robert Bartkowiak: Tak. Jeśli są wskazania to plastyki pochwy, przy zespole tzw. luźniej pochwy występującej po porodzie, to taki zabieg należy wykonać po zakończeniu rozrodu. To dlatego, że każdy kolejny poród może zniszczyć osiągnięte efekty zabiegowe.

No Age Clinic przyjazne niepełnosprawnym

No Age Clinic przyjazne niepełnosprawnym

Drodzy Klienci, No Age Clinic jest w miejscem w pełni przygotowanym do przyjęcia i obsługi osób dotkniętych niepełnosprawnością.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci, zwłaszcza ci niepełnosprawni, czuli się u nas bezpiecznie i komfortowo.

Pozwól innym zobaczyć efekty zabiegów w No Age Clinic! Odbierz rabat w wysokości 100 zł.

Pozwól innym zobaczyć efekty zabiegów w No Age Clinic! Odbierz rabat w wysokości 100 zł.

Jeżeli zgodzisz się pokazać efekty zabiegu przed i po korekcji powiek, pomożesz innym podjąć świadomą decyzję czy wykonać dany zabieg.


Doceniamy to bardzo i dlatego dajemy Ci rabat w wysokości 100 zł.

 

Zainteresowała Cię ta propozycja?


O szczegóły pytaj pod nr 42 295 57 90 lub piszą na info@noageclinic.pl
Promocja dotyczy klubowiczów Multi Club.