Znajdź nas na:

Wybierz język:

Zabiegi laserowe - kiedy możemy je wykonywać?

Matka natura działa na naszą niekorzyść i z upływem lat, na naszej twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki, przebarwienia, skóra traci jędrność. Czasem problemem są również blizny potrądzikowe czy rozstępy.

 

Dzięki zabiegom laserowym można osiągnąć imponujące rezultaty, w mało inwazyjny sposób. Jesień, zima i wczesna wiosna to idealny czas na przeprowadzenie laseroterapii. Twoja skóra jest wówczas najmniej narażona na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego i dużo skuteczniej się regeneruje.

 

Poprosiliśmy o rozmowę na ten temat dr Annę Żuchowską – dermatologa współpracującego z nami w No Age Clinic, która opowiedziała nam o zabiegach laserowych, które sama również wykonuje i o terminach kiedy najlepiej je zacząć.

 

Lifting bez skalpela, usuwanie naczynek

Laserowe fotoodmładzanie twarzy jest polecane osobom z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, takimi jak wiotkość skóry, płytkie zmarszczki czy przebarwienia. Wiązka laserowa stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za koloryt, blask i napięcie skóry twarzy, mówi dr Anna Żuchowska.

 

Zabiegi laserowe niwelują również łagodne zmiany naczyniowe w przebiegu trądziku różowatego, czy rumień twarzy, a także zaburzenia pigmentacji skóry: przebarwienia posłoneczne, piegi. To zabieg skierowany zarówno do osób, które zmagają się z problemami skórnymi, jak i do tych chcących  poprawić kondycję swojej skóry. Zabieg jest niebolesny, a co najważniejsze, nie wymaga długiej rekonwalescencji. Obrzęk oraz zaczerwienienie twarzy ustępują już po kilku dniach. Pierwsze efekty pod postacią poprawy kondycji i kolorytu skóry zauważalne są już kilka dni po zabiegu, na przestrzeni kilku miesięcy dochodzi do zwiększenia napięcia i wygładzenia skóry. Doskonałe efekty można uzyskać już po 3-4 wizytach, w odstępach dwu- lub cztero- tygodniowych. Swoim pacjentom polecam wykonanie serii zabiegów dla uzyskania najlepszych efektów.

 

Po zabiegach unikaj słońca i opalania w solarium

W okresie po zabiegowym istotne jest stosowanie dermokosmetyków nawilżających w celu przyspieszenia regeneracji naskórka . Po zabiegach laserowych zaleca się unikanie słońca, solarium i sauny przez miesiąc. Należy również pamiętać o systematycznym stosowaniu kremu z wysokim filtrem UV 50 SPF. Filtr nakładamy kilka razy dziennie, co 2-4 godziny. Ścisła fotoprotekcja obowiązuje przez 30 dni. Zawsze podkreślam, że sukces terapii zależy w dużej mierze również od pacjenta i stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego

Pomimo rosnącej popularności laseroterapii, istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu np: depilacji laserowej, takie jak:

 • świeżo opalona skóra,
 • stosowanie samoopalaczy i bronzerów,
 • przebyte choroby nowotworowe,
 • okres ciąży oraz karmienia piersią,
 • infekcje wirusowe, grzybicze, a także bakteryjne,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • skłonność do tworzenia przerośniętych blizn,
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • padaczka,
 • leki i zioła światłouczulające (retinoidy, tetracyklina, dziurawiec)

Nie jest również wskazane wykonywanie laseroterapii krótko po zabiegach chirurgicznych.

Podsumowanie - kiedy zacząć zabiegi laserowe?

Laseroterapia to współcześnie jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia różnych niedoskonałości skórnych. Poszczególne długości promieni świetlnych oddziałują na konkretne problemy skórne, działając jedynie w obrębie wybranej zmiany.

 

Pozwala to na osiągnięcie spektakularnych efektów przy krótkim okresie rekonwalescencji. Zostało jeszcze kilka tygodni na wykonanie zabiegów laserowych, zapraszamy więc do zapoznania się z naszą ofertą!

 

Zabiegi laserowe sprawią, że Twoja skóra odzyska naturalne piękno w bezinwazyjny sposób!