Znajdź nas na:

Wybierz język:

Dowiedz się, dlaczego warto wykonywać zabiegi laserowe!

Laseroterapia to skuteczna, a przede wszystkim efektywna metoda leczenia wielu schorzeń.
Z tych powodów jest coraz częściej i chętniej wykorzystywana. W zależności od typu lasera, jego ustawień, czasu naświetlania oraz powierzchni, na której się przeprowadza zabieg, laseroterapię możemy wykorzystywać w różnych celów. Zabiegi laserowe są zazwyczaj bezbolesne, a co najważniejsze, nie wymagają długiej rekonwalescencji.

„Pajączkom” mówimy NIE!

Popękane naczynka krwionośne, potocznie nazywane „pajączkami” uważane są powszechnie za estetyczny defekt skóry twarzy, dekoltu, a przede wszystkim kończyn dolnych.

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg medycyny estetycznej, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Wiązka lasera o określonej długości fali przenika przez skórę, nie uszkadzając jej, a następnie zostaje nakierowana na widoczne żyłki, co w rezultacie powoduje ich obkurczenie
i permanentne zamknięcie. Po zabiegu może wystąpić obrzęk wokół naczynia, który ustępuje po kilku godzinach. Przez pierwsze 3-4 tygodnie po laseroterapii, prawidłowo zamknięte naczynie staje się ciemniejsze niż przed zabiegiem, jednak z czasem stopniowo jaśnieje aż do całkowitego wchłonięcia. Zabieg trwa kilka minut. Zamykanie naczynek metodą laserową polecam zwłaszcza w przypadku drobnych naczyń, mówi dr n med. Katarzyna Paduszyńska – specjalista chirurgii naczyniowej, wykonująca zabiegi laserowe w No Age Clinic. Czasami stosuje się terapię łączoną – metodę pianową i laserową, by uzyskać jak najlepsze efekty. Wszystko zależy od potrzeb konkretnego pacjenta.

Blizny nie muszą być na całe życie!

Blizny są naturalnym następstwem gojenia się ran skórnych. Jednak czasem stają się przyczyną dyskomfortu, zarówno fizycznego, dając dolegliwości bólowe, jak i psychicznego, z uwagi na nieestetyczny wygląd. Na szczęście współczesne zabiegi laserowe umożliwiają efektywne usunięcie blizn, przy minimalnym bólu i ryzyku powikłań. W porównaniu z zabiegiem operacyjnym zminimalizowany zostaje także okres rekonwalescencji. Skóra poddawana działaniu lasera za zadanie się przebudować się. Laser jest bodźcem, ale to w skórze zachodzą procesy przebudowy. Warto zaznaczyć, że leczenie blizn może trwać kilka miesięcy. Zabiegi w odstępie najkrótszym co około 30 dni wykonywane są w seriach do uzyskania pożądanego efektu. Przebudowa skóry trwa jeszcze jakiś czas po zakończeniu serii zabiegowej.

 

Laser nie jest „czarodziejską różdżką” – nie likwiduje blizn, tylko mobilizuje skórę do przebudowy zmienionej bliznami tkanki. W zależności od rodzaju lasera działanie jest mniej lub bardziej „agresywne”. Najsilniej na skórę działa laser CO2, laser iPixel – działa łagodniej. Dobór odpowiedniej terapii należy do lekarza, który oceni, która terapia będzie najlepsza dla pacjenta. Mimo, że leczenie może trwa jakiś czas, to w chwili obecnej nie ma skuteczniejszej metody usuwania blizn, mówi dr Marcin Noweta – specjalista dermatologii, lekarz medycyny estetycznej z No Age Clinic.

Nietrzymanie moczu, starzenie narządów płciowych - wstydliwy kłopot wielu pań

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to kłopotliwe i wstydliwe schorzenie, które dotyka wiele kobiet. Głównym powodem tego zaburzenia jest naderwanie lub całkowite zerwanie powięzi łonowo-cewkowej na skutek ciąży czy porodu. Jest to struktura anatomiczna odpowiedzialna za prawidłowe działanie połączenia cewkowo-pęcherzowego, a tym samym „trzymanie moczu”, mówi dr n. med Robert Bartkowiak, specjalista położnictwa i ginekologii, wykonujący zabiegi ginekologii estetycznej. Mięśnie podtrzymujące narządy rozrodcze oraz moczowe ulegają również rozciągnięciu wraz z wiekiem.

Zabiegi laserowe z użyciem lasera Mona Lisa Touch stały się alternatywą dla zabiegów operacyjnych wśród kobiet borykających się z problemem nietrzymania moczu. Dzięki laseroterapii kobiety odzyskują komfort zarówno fizyczny, jak i przede wszystkim psychiczny. Leczenie nietrzymania moczu, zabieg laserowy polega na obkurczeniu i wzmocnieniu ścianek pochwy oraz odtworzeniu włókien kolagenowych w okolicy cewki moczowej. Panie zazwyczaj są usatysfakcjonowane już po 2-3 zabiegach. Jeżeli zabiegi wykonywane są w serii, to powtórzenia wykonuje się po upływie około miesiąca. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia, ani pobytu w szpitalu. Po upływie 7 dni można wracać do aktywności seksualnej.

 

Laser MonaLisa Touch jest świetnym urządzeniem do przeprowadzenia zabiegów rewitalizacji pochwy. Zabieg „odmładza” ściany pochwy, zwiększa elastyczność tkanek, poprawia nawilżenie. Jego działanie powoduje, że ma znaczący wpływ na zmniejszenie podatności na nawracające zakażenia pochwy oraz poprawia komfort w trakcie współżycia.

Zabiegi laserowe dla każdego?

Mimo że laseroterapia ma szerokie zastosowanie i cieszy się coraz większą popularnością, należy pamiętać, że nie każdy może poddać się tej metodzie leczenia.

Przeciwwskazania do zabiegów laserowych to:

  • przebyte choroby nowotworowe,
  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • infekcje wirusowe,
  • grzybicze oraz bakteryjne,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi i skłonność do tworzenia przerośniętych blizn
  • zażywanie leków mogących wywoływać nieprawidłowe reakcje skóry